Najczęsciej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania
 

Fotowoltaika to nic innego jak pozyskiwanie energii elektrycznej za pomocą przekształcenia energii promieniowania słonecznego. Pozwala ona na zapewnienie darmowej energii w wielu domostwach, firmach. Firma ECO4PLANET kompeksowo zajmuje się budową systemów fotowoltaicznych zarówno dla klientów indywidualnych, rolników jak i klientów biznesowych.

Zajmujemy się także niezbędną dokumentacją, finansowaniem oraz pozyskaniem dotacji.

Koszt instalacji będzie uzależniony między innymi od jej wielkości- a wielkość instalacji dobieramy względem rachunku za energię elektryczną.

W konsekwencji koszt, który na pierwszy rzut oka może wydawać się duży, tak naprawdę staje się inwestycją, która przyniesie Ci korzyści przez kolejne 40 lat, bowiem posiadając dobrze dobraną instalację rachunki za energię elektryczną spadają o nawet 95% !

Jeśli i ty chcesz aby Twoje rachunki spadły praktycznie do zera ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Ależ oczywiście ! Zakup fotowoltaiki na raty jest bardzo popularny. W ten oto sposób możesz zamienić swój rachunek za energię elektryczną na spłatę własnej elektrowni. Po około 6 latach, przestajesz płacić raty za instalację i cieszysz się w pełni darmowym prądem ! Doradcy z ECO4PLANET kompleksowo przeprowadzą Cię przez ten proces.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Wykonanie instalacji paneli fotowoltaicznych najczęściej odbywa się na dachach, jednakże istnieje również możliwość montażu na budynku gospodarczym czy też gruncie.

Jeżeli masz obawy czy panele zmieszczą się na Twoim dachu miej na uwadze, że są jeszcze inne opcje, z których możesz skorzystać.

Wpływa na to wiele czynników. Nasi doradcy na spotkaniu rozpoznają potrzeby energetyczne Twojego domu i pomogą ustalić Ci najodpowiedniejsze rozwiązanie, abyś mógł cieszyć się energią z własnej elektrowni słonecznej.

Zawsze znajdziemy rozwiązanie, wystarczy, że porozmawiasz z naszym doradcą.

Nie czekaj, skorzystaj z dotacji i ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Panele fotowoltaiczne są skonstruowane w ten sposób, aby wytwarzać energię elektryczną przy każdej pogodzie przez cały rok. Zmiana wydajności paneli uzależniona jest co prawda od nasłonecznienia, natomiast nie spadnie nigdy do 0.

Będziesz miał nad tym pełną kontrolę dzięki systemom monitorującym zainstalowanym w Twoim telefonie. Zawsze będziesz wiedział ile prądu aktualnie produkują Twoje panele słoneczne.

Ulga termomodernizacyjna przysługuje wyłącznie podatnikowi, który jest właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego. Chodzi o budynek wolno stojący albo w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość. Dopuszcza się w domu wydzielenie do dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30 proc. powierzchni domu. Budynek musi spełnić tę definicję najpóźniej w dniu dokonania odliczenia.

Ulga przysługuje również, gdy instalacja fotowoltaiczna została zamontowana na innym budynku, np. garażu, budynku gospodarczym, lecz służy budynkowi mieszkalnemu.

Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 tys. zł. Nie dotyczy to jednego przedsięwzięcia, ale wszystkich realizowanych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem. W przypadku małżonków, limit 53 tys. zł dotyczy każdego z nich oddzielnie.

Gdy kwota odliczenia jest wyższa od rocznego dochodu, to można tę nadwyżkę odliczyć w kolejnych latach, nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

Nie, instalacja fotowoltaiczna jest podłączona do sieci energetycznej. W przypadku przerwy w dostawie prądu, inwerter wyłącza instalację i produkcję energii elektrycznej. Dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem w przypadku prac serwisowych sieci w pobliżu Twojego domu.

Energia przekazywana jest do sieci energetycznej, który pełni rolę  magazynu. W razie potrzeby możesz przez rok odebrać z niej 80% swojego prądu i korzystać z niego np. w nocy kiedy używamy prądu na oświetlenie a panele nie wyprodukują energii elektrycznej.

Licznik dwukierunkowy to urządzenie, które pozwala na zliczanie energii pobieranej przez danego odbiorcę jak również na zliczanie energii wprowadzanej do sieci przez tego użytkownika. Na podstawie tych pomiarów dokonuje się bilansu, który pozwala na rozliczenie prosumenta (właściciela mikroinstalacji) ze sprzedawcą energii elektrycznej., które pozwala na zliczanie energii, która jest zużywana przez niego. Firma ECO4PLANET bezpłatnie zajmie się załatwianiem wszystkich formalności z wymianą Twojego obecnego licznika na dwukierunkowy.  Nie poniesiesz za to żadnych kosztów !

Tak, pod warunkiem iż dom jest przyłączony do sieci energetycznej. Nasi eksperci ECO4PLANET pomogą dobrać optymalne dla Ciebie rozwiązanie.

Należy jednak pamiętać, iż z ulgi termomodernizacyjnej nie można korzystać w przypadku budynku będącego w budowie. Odliczenie dotyczy budynków już wybudowanych.