Wiedza

Dowiedz się co zrobić, by inwestycja warta kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych spełniała swoją funkcję i zwróciła się bezproblemowo w przeciągu kilku lat!

Zapoznaj się z tą krótką listą złotych rad które warto wziąć pod uwagę przy wyborze wykonawcy.

1. Zdobądź podstawową wiedzę na temat podzespołów fotowoltaicznych

Fotowoltaika Jak zamontować na dachu

Oczywiście każda z firm proponujących Ci usługę budowy elektrowni słonecznej będzie mówiła, że wykona to najlepiej, że ma najlepszy sprzęt i zrobi to w najlepszej cenie. Bez chociażby podstawowej wiedzy ciężko będzie Ci porównać poszczególne oferty. Zanim zaczniesz rozglądać się za wykonawcą, sprawdź podstawowe informacje dotyczące fotowoltaiki - znajdziesz je na stronach internetowych, forach itp.

 

 

 

 

 

2. Wybierz firmę z doświadczeniem

Fotowoltaika Jak zamontować na dachu

 

 

 

Sprawdź doświadczenie firmy, z którą chcesz podpisać umowę! Upewnij się, czy faktycznie istnieje i jak długo działa na rynku

Dowiedz się czy i gdzie firma posiada swoją siedzibę, czy prowadzi stronę internetową lub profil w mediach spoecznościowych

 

 

 

 

3. Sprawdź opinie o firmie i zapytaj o referencje

Fotowoltaika Jak zamontować na dachu

W dobie internetu każda firma z doświadczeniem, działająca na rynku od jakiegoś czasu, powinna posiadać przynajmniej kilkanaście opinii klientów.

Rzetelni przedsiębiorcy nie mają nic do ukrycia - poproś o referencje, rachunki klientów lub kontakt do osób, u których instalacja była już zamontowana. To pozwoli Ci uniknąć współpracy z nierzetelnymi wykonawcami instalacji PV.

 

 

 

 

4. Wybierz firmę, która działa kompleksowo

Fotowoltaika Jak zamontować na dachu

 

 

Podpisanie umowy to tylko jeden z kroków. Wybierz wykonawcę, który zajmuje się całym procesem sprzedaży.  Zapytaj się o kadry, procesy, terminy złożenia wniosku do Zakładu Energetycznego czy wniosku o dotację.

 

 

 

5. Nie skupiaj się wyłącznie na cenie

Fotowoltaika  Na co zwrócic uwagę

Niech cena będzie jednym z kryteriów wyboru. Zastanów się nad innymi ważnymi kwestiami dla Ciebie.

Niestety, najtańsze nie znaczy dobre. Na kwotę usługi składa się wiele elementów - sprzęt, gwarancje, ubezpieczenia, montaż, czy kompleksowa obsługa przy załatwianiu formalności.

Sprawdź co wchodzi w skład poszczególnych cen. To, co najistotniejsze, to stosunek ceny do jakości.

 

 

 

6. Wybieraj tylko sprawdzony sprzęt

Fotowoltaika  Na co zwrócic uwagę

 

Panele i falownik to serce i mózg systemu fotowoltaicznego, jak wiemy bez dobrego kręgosłupa, czyli konstrukcji i pozostałych elementów takich jak okablowanie, elementy UV odpornych całość nie będzie dobrze funkcjonować przez założony czas.

Niska jakość elementów instalacji i konieczność częstych napraw z pewnością przewyższy pozorne oszczędności uzyskane na początku inwestycji.

 

 

 

Podsumowanie

Przestrzeganie powyższych zasad pozwoli Ci cieszyć się długą i bezproblemową pracą instalacji fotowoltaicznej. Dzięki własnej elektrowni słonecznej zyskasz nie tylko oszczędności w comiesięcznym budżecie, ale również przyczynisz się do dbania o środowisko naturalne.