Najczęściej Zadawane Pytania

Prosumentem może być zarówno osoba fizyczna, firma lub organizacja, która jednocześnie nabywa i produkuje energię elektryczną poprzez instalację odnawialnych źródeł energii w skali mikro i małej. Warunkiem koniecznym jest w tym przypadku przeznaczenie wytworzonego prądu na własny użytek. Dotyczy to zarówno gospodarstwa domowego jak i budynków przemysłowych czy instytucji. Pamiętaj, że jeśli prowadzisz zarejestrowaną firmę, produkcja energii elektrycznej nie może być jej wiodącym PKD.

Fotowoltaika to proces, w którym pozyskujemy energię solarną, czyli w prostych słowach – czerpiemy prąd ze słońca. Dzięki innowacyjnej technologii, zieloną energię możemy pobierać z paneli fotowoltaicznych wszędzie tam, gdzie docierają promienie słoneczne. Jest to bardzo dynamicznie rozwijający się segment będący częścią rynku odnawialnych źródeł energii (OZE). Zwiększające się ceny prądu skłaniają właścicieli nieruchomości prywatnych i przedsiębiorstw do szukania nowych rozwiązań. Fotowoltaika nie tylko daje szanse na znaczne uniezależnienie się od sieci, ale także zdecydowania obniża rachunki za prąd. Według nowego systemu rozliczeń, wyprodukowany przez nas nadmiar możemy też sprzedać do sieci.

Życiodajne światło i ciepło dociera do Ziemi ze Słońca pod postacią promieniowania elektromagnetycznego. Zasoby Słońca są nieskończone, dlatego poza tradycyjnymi źródłami pozyskiwania energii (węgiel, gaz czy ropa) nauczyliśmy się z niej czerpać o wiele więcej korzyści niż dotychczas. Ta największa gwiazda naszego Układu Słonecznego ma przed sobą jeszcze około 4,5 mld lat życia, jak szacują naukowcy, zatem możemy bez obaw czerpać z niej życiodajną energię, a ta powstaje z reakcji fuzji jądrowych we wnętrzu Słońca i w postaci promieniowania dociera do Ziemi. Padające na ogniwo fotowoltaiczne promienie zostają pochłonięte i wybijają elektrony z ich miejsc. Tutaj już działają ściśle prawa fizyki. Nośnikiem ładunku jest tzw. dziura elektronowa. Elektronowy wchodzą w ruch pomiędzy warstwami półprzewodnika krzemowego. Powstała w ten sposób różnica potencjałów to właśnie napięcie elektryczne.

Odnawialne, niekopalne źródła energii obejmujące energię wiatru, ale także energię promieniowania słonecznego, energię aerotermalną, energię geotermalną, energię hydrotermalną, hydroenergię, energię fal, prądów i pływów morskich, energię otrzymywaną z biomasy, biogazu, biogazu rolniczego oraz z biopłynów określamy mianem OZE, czyli odnawialnych źródeł energii.

To odpowiedź na stale rosnące ceny prądu pozyskiwanego ze źródeł konwencjonalnych, ale także innowacyjny znak naszych czasów. W Polsce najpopularniejsze są pompy ciepła. Bardzo wielu prosumentów (ok. 31%) korzysta z kolektorów słonecznych i nieco mniej z z ogniwa fotowoltaicznego.

Kilowatopik (Watt-peak; 1kWp=1000 Wp) to jednostka stosowana w fotowoltaice. Określa ona moc instalacji. Dzięki tej wartości wiemy jaką wydajność mogą maksymalnie osiągnąć panele pv pracując w tzw. warunkach pomiarowych

Sprzedawca energii elektrycznej zaznacza na fakturze dla klienta najważniejsze informacje, które dotyczą opłat dystrybucyjnych czy kosztów zużycia energii. Na dokumencie znajdują się także wszystkie dane sprzedawcy i nabywcy. Zwróć też uwagę na taryfę np. C11 oraz terminy rozliczenia.

Operator przedstawia nam na fakturze stan pobranego w okresie rozliczeniowym prądu. Jeśli jesteśmy prosumentem płatność rozliczamy najczęściej co 1/2 roku.

Na fakturze znajdują się również dane na temat wytworzonej oraz zużytej energii. Jeżeli wystąpi nadwyżka, będzie ona też zaznaczona. Na dokumencie rozliczeniowym wyszczególniona jest umowna moc urządzeń elektrycznych, których używamy i koniecznie – moc instalacji fotowoltaicznej, ponieważ jest to główny punkt odniesienia przy rozliczeniu.

Jeśli posiadamy fotowoltaikę, rozliczamy się z dwukierunkowego licznika. To właśnie w miejscu tego zapisu widzimy ilość energii pobranej i oddanej. W tej części faktury zamieszczone są informacje takie jak numer licznika oraz daty jego odczytu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Nie wiesz skąd wynikają rozliczenia na Twoich fakturach? Nie masz pewności czy Twoja instalacja pracuje poprawnie? Skontaktuj się z Eco4planet. Nie tylko profesjonalnie doradzimy, ale również przeprowadzimy kompleksowy przegląd Twojej fotowoltaiki, abyś miał pewność, że korzystasz ze swoich źródeł zielonej energii na 100%.

Brawo! Właśnie podjąłeś jedną z najkorzystniejszych decyzji w swoim życiu – będziesz sam wytwarzał zieloną energię! To pierwszy krok do podniesienia standardu użytkowania Twojego domu bądź nieruchomości firmy i znacznego obniżenia rachunków za prąd! Co dalej?

Przede wszystkim potrzebujesz porady fachowca. Wokół planowania i instalowania fotowoltaiki narosło wiele stereotypów. Eksperci z Eco4planet skutecznie je rozwieją, a Ty będziesz dokładnie wiedział czego oczekujesz od swojej instalacji OZE.

Należy najpierw sprawdzić warunki techniczne obiektu bądź obszaru, na których mają być zamontowane panele i określenie optymalnych parametrów koniecznej do osiągnięcia mocy instalacji PV. W kolejnych krokach, cały czas pod okiem eksperta, należy dopasować komponenty oraz ocena kosztów. Po dopełnieniu formalności z zakładem energetycznym można przystąpić do montażu.

Nadal wydaje Ci się to skomplikowane? Zapewniamy Cię, że takie nie jest. Zaufaj ekspertom z Eco4planet i przekonaj się, że z naszym wsparciem staniesz się szczęśliwym posiadaczem urządzeń OZE szybciej niż się tego spodziewasz.

O ile nie można przyłączyć mikroinstalacji, jeżeli nieruchomość jest w budowie z zamontowanym przyłączem tymczasowym (tzw. prowizorka), które jest podłączone na okres wykonywania robót, tak istnieje możliwość przyłączenia mikroinstalacji jeśli budynek posiada wybudowane i uruchomione docelowe przyłącze energetyczne (np. złącze w granicy posesji).

Najkorzystniej jest zatem pomyśleć o fotowoltaice już na samym etapie projektowania domu, ale jeśli wcześniej o tym nie pomyśleliśmy, nic straconego.

Pamiętaj! Jeśli nie uwzględniłeś w projekcie fotowoltaiki, musisz poczekać z jej założeniem do momentu oddania go do użytku. W przeciwnym razie narażasz się na odmowę przyjęcia inwestycji.

Wszystko zależy od zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego. Od określenia tych właśnie parametrów rozpoczynamy w ogóle planowanie instalacji PV. Aby uzyskać taka informację możemy posiłkować się fakturą za prąd w postaci rocznego zużycia, ale konieczna do takiej oceny będzie konsultacja z ekspertem, aby wskazał właściwe zapotrzebowanie na moc.

Skontaktuj się z Eco4planet. Nasi inżynierzy dokonają oględzin Twojego domu, ocenią możliwości montażowe, potencjał nasłonecznienia oraz zużycie energetyczne. Dzięki tym czynnikom dobierze optymalną ilość paneli, a nasi fachowcy przeprowadzą Cię następnie przez kolejne etapy . Realizacja Twoich marzeń o produkcji własnej zielonej energii jest na wyciągnięcie ręki!

W obliczu stale rosnących cen prądu, fotowoltaika jest i będzie doskonałym sposobem na obniżenie rachunków za prąd. Ta efektywność będzie utrzymywała się pomimo rosnących cen komponentów i instalacji urządzeń OZE.

Cena instalacji fotowoltaicznej podstawowej mocy (5 kWp) wynosi obecnie 30 000 zł w standardzie i do 45 000 zł w wersji premium (z jakościowymi modułami i optymalizatorami). Pozostałe kompotenty takie jak dodatkowo pompa ciepła czy magazyn energii mogą powiększyć ten koszt do ok. 115 000 zł, czyli dużo…

Planując montaż fotowoltaiki zwróćmy uwagę w pierwszej kolejności na dotację na jej zakup. Dzięki programowiMój Prąd 4.0 możemy uzyskać dotację w wysokości nawet 31 000 zł! Pamiętaj też o uldze termomodernizacyjnej, dzięki której obniżysz koszty o 17%.

Całkowity koszt zawsze określi ekspert od fotowoltaiki. Możesz korzystać z kalkulatorów internetowych, ale zawsze lepiej mieć pewność, że żadna suma Cię nie zaskoczy.

Jednak sam zakup to nie koniec wydatków. Sytuację w dużej mierze poprawiają gwarancje, które zapewniają darmowy serwis i ewentualną naprawę w przypadku usterki. Niektórzy użytkownicy decydują się również na dodatkowo płatne ubezpieczenie.

Dzięki Eco4planet dowiesz się nie tylko jak obniżyć koszty instalacji PV, ale przede wszystkim z jakich ulg skorzystać, abyś jak najszybciej mógł korzystać w pełni z najlepszej inwestycji w Twoim życiu. Chcesz wiedzieć więcej? Napisz lub zadzwoń. Czekamy na Ciebie!

Zmiany w istniejącym już od wielu lat programie Czyste Powietrze zaczęły obowiązywać od 3 stycznia 2023 roku. Modyfikację założeń programu wymusiły wahania na rynku węgla i innych surowców energetycznych. Kryzys wywołany wojną na Ukrainie i jego następstwa dla całej Europy przyspieszyły stosowanie proekologicznych rozwiązań. Dotychczasowe źródła pozyskiwania energii dla gospodarstw domowych przestały być opłacalne i stanowią ogromne obciążenie finansowe.

Ponieważ to właśnie inflacja pochłonęła część pozyskiwanych dotacji, zmieniono kierunek działania kilku programów. W związku z tym, będzie można zdobyć jeszcze więcej środków na dopłaty do termomodernizacji budynków.

Od nowego roku będzie można otrzymać nawet do 135 tys. zł wsparcia.

Wymiana źródeł ciepła ma na celu nie tylko działanie proekologiczne, ale przede wszystkim wymianę źródeł ciepła, co ustabilizuje portfele większość polskich gospodarstw domowych, a przedsiębiorstwa uchroni przed utratą płynności finansowej.

Za realizację programu odpowiadają Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Warto przypomnieć, że wielkość dotacji zależy od dochodów na osobę oraz zakresu modernizacji.

Warto jeszcze wspomnieć o programie Mój Prąd, który w dużym stopniu już przyczynił się do popularyzacji fotowoltaiki w Polsce i jednocześnie poprawił świadomość klimatyczną wielu z nas. Pierwsze trzy edycje oferowały wsparcie wyłącznie do elektrowni słonecznych, czwarta została dodatkowo wzbogacona o magazyny energii, ciepła oraz HEMS, czyli domowe systemy zarządzania energią.

Jest już pewne, że program będzie kontynuowany w bieżącym roku. Jest to już potwierdzona informacja. Nowa jego odsłona będzie funkcjonować pod nazwą Mój Prąd 5.0

Chcesz poznać szczegóły? Skontaktuj się z nami i skorzystać z profesjonalnego doradztwa ekspertów z Eco4planet!

Dofinansowań dla biznesu w zakresie fotowoltaiki mamy do wyboru kilka. Dzięki temu polskie przedsiębiorstwa mają zdecydowanie większą szansę na dołączenie do firm wytwarzających zieloną energię.

Warto zatem zwrócić uwagę na programy: Energia Plus (termin naboru: 13.12.2024 roku), Premia termomodernizacyjna (nabór ciągły), Gwaracja Biznesmax (nabór ciągły) czy Białe certyfikaty (nabór ciągły).

Realne wsparcie dla firm stanowią również niskooprocentowane pożyczki na korzystnych warunkach. Tę opcje również warto rozważyć.

Nie wiesz jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla Ciebie? Doradzimy Ci i zajmiemy się formalnościami. Zaufaj ekspertom z Eco4planet!

Szybujące w górę ceny energii to obciążenie głównie dla przedsiębiorców, dlatego właśnie każdy właściciel firmy powinien rozważyć zamontowanie fotowoltaiki, aby uniezależnić się od sieci.

To, czy możesz zamontować fotowoltaikę w swojej firmie, zależy od warunków technicznych obiektu i jego zapotrzebowania na energię. Jedynie ekspert w tej dziedzinie wesprze Cię w Twoich planach i właśnie na taką osobę możesz liczyć w Eco4planet.

Obniż swoje rachunki za prąd i zaoszczędzone pieniądze przeznacz na rozwój swojej firmy. Zaufaj Eco4planet, wytwarzaj swoją własną zieloną energię i jednocześnie dbaj o klimat.

Moc przyłączeniowa (określana w kW) wskazuje jaką ilość energii można zużyć podczas eksploatacji sieci elektrycznej w budynku. Przeciążenia, które czasem powodują „wyskakiwanie” korków, to zjawisko ściśle związane z tą jednostką, ponieważ jej wielkość dobiera się przy uwzględnieniu ilości i mocy wszystkich już wykorzystywanych oraz planowanych urządzeń elektrycznych. Zawsze jednak, w danym gospodarstwie domowym, określa się ten moc z potrzebnym zapasem.

Oczywistą zatem wydaje się żelazna zasada, według której moc instalacji PV nie może być większa od mocy przyłączeniowej. A jeśli te dwie wartości się zgrywają?

Wówczas, dostosowując się do konkretnych procedur, należy złożyć wniosek o warunki przyłączenia. Operatorzy mają nierzadko swoje wewnętrzne wytyczne działania w takich sytuacjach i może wydawać się to skomplikowane, ale dzięki profesjonalnemu wsparciu ekspertów z Eco4planet również i ta procedura nie będzie dla Ciebie obciążeniem. Załatwimy wszystko za Ciebie, a Ty ciesz się swoją nową, wysoce wydajną instalacją PV.

Moc przyłączeniowa (określana w kW) wskazuje jaką ilość energii można zużyć podczas eksploatacji sieci elektrycznej w budynku. Przeciążenia, które czasem powodują „wyskakiwanie” korków, to zjawisko ściśle związane z tą jednostką, ponieważ jej wielkość dobiera się przy uwzględnieniu ilości i mocy wszystkich już wykorzystywanych oraz planowanych urządzeń elektrycznych. Zawsze jednak, w danym gospodarstwie domowym, określa się ten moc z potrzebnym zapasem.

Oczywistą zatem wydaje się żelazna zasada, według której moc instalacji PV nie może być większa od mocy przyłączeniowej. A jeśli te dwie wartości się zgrywają?

Wówczas, dostosowując się do konkretnych procedur, należy złożyć wniosek o warunki przyłączenia. Operatorzy mają nierzadko swoje wewnętrzne wytyczne działania w takich sytuacjach i może wydawać się to skomplikowane, ale dzięki profesjonalnemu wsparciu ekspertów z Eco4planet również i ta procedura nie będzie dla Ciebie obciążeniem. Załatwimy wszystko za Ciebie, a Ty ciesz się swoją nową, wysoce wydajną instalacją PV.

Można i co więcej, można tę formę zwrotnego finansowania połączyć z dotacją. Obie formy są bardzo popularne wśród przyszłych prosumentów.  Z kredytu ratalnego korzystają osoby, które chcą zainwestować w odnawialne źródła energii, ale nie posiadają wystarczającego budżetu. Im szybszy okres spłaty, tym inwestycja bardziej opłacalna.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z ekspertami finansowymi z Eco4planet. Przekonaj się, że zdobycie dofinansowania dla Twojej fotowoltaiki wcale nie jest takie trudne.

Masz kilka możliwości. Najpopularniejszym miejsce do instalacji paneli fotowoltaicznych jest dach, ale jeżeli chciałbyś ustawić na swoim gruncie farmę fotowoltaiczną – nie ma co do tego żadnych przeszkód. Wszystko zależy od doboru najkorzystniejszych warunków, w jakich Twoje urządzenia będą spełniały nałożone na nie zadania.

Do umieszczenia paneli wykorzystuje się również wiaty garażowe oraz te na budynkach gospodarczych, zatem sam widzisz, że możliwości jest wiele.

Większe znaczenie niż sam kąt nachylenia dachu ma kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych względem kąta padania promieni słonecznych. Jeśli ustawienie to jest niewłaściwe system będzie wytwarzał mniejszą ilość energii, a to spowoduje spadek opłacalności całej instalacji fotowoltaicznej. Wynika z tego, że w zasadzie każdy dach może być potencjalną platformą dla paneli fotowoltaicznych, jednak w pierwszej kolejności należy ocenić warunki, w jakich system PV będzie pracował.

Panele pracują najbardziej wydajnie tylko wówczas, gdy mają nieprzerwany dostęp do energii słonecznej. Przy utrudnionych warunkach atmosferycznych wydajna produkcja energii jest praktycznie niemożliwa, ponieważ do paneli nie dociera promieniowanie słoneczne. Dlatego właśnie tak ważna jest możliwość magazynowania nadwyżek prądu. Jeśli instalacja nie jest akurat w stanie wytwarzać energii, Ty i tak możesz z niej wówczas korzystać.

Z założenia instalacja fotowoltaiczna powinna być tak dobrana, aby w całości pokrywać zapotrzebowanie na prąd w danym obiekcie. Nie zawsze jednak tak się dzieje, ponieważ fotowoltaika jest uzależniona od zmienności docierania do paneli promieniowania słonecznego, a zatem w cieplejszych porach roku pracuje bardziej intensywnie. Wówczas może się zdarzyć, że wyprodukowany zostanie nadwyżka energii.

W nocy panele fotowoltaiczne nie pracują, więc czy to w lato czy w zimie, zgromadzony prąd jej właśnie wtedy wykorzystywany. Jest to bardzo korzystny system działania, który dobrze się sprawdza.

Nadwyżkę energii elektrycznej pochodzącej z paneli fotowoltaicznych przechowywać można na dwa sposoby. Prosument może ją odsprzedać do sieci zewnętrznej, ale może skierować ją także do magazynu energii podpiętego do instalacji fotowoltaicznej.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z nami. Eksperci z Eco4planet odpowiedzą na każde Twoje pytanie i profesjonalnie doradzą w zakresie precyzyjnego określenia energii, jaka Twój obiekt musi wytworzyć.

Ulga termomodernizacyjne obowiązuje od 2019 r. Mogą z niej skorzystać właściciele istniejących już budynków jednorodzinnych. Podczas remontu domu można odliczyć od podatku, wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.

Należy pamiętać, że ulga należy się tym osobom, które opodatkowują swoje dochody według skali podatkowej lub według jednolitej stawki podatku liniowego, a także tym opłacającym ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Posiadacze budynku bez prawa własności nie mogą odliczyć ulgi.

W 2023 roku odliczenie ulgi termomodernizacyjnej wynosi maksymalnie 53 000 zł. Niniejsza kwota odnosi się do wszystkich przedsięwzięć termomodernizacyjnych, które zostały wykonane w budynku.

Aby instalacja fotowoltaiczna mogła produkować zieloną energię sama potrzebuje prądu, którym zasila się inwerter. Ponad 90% instalacji jest podłączonych do sieci publicznej. Podobnie rzecz się ma w przypadku instalacji hybrydowej.

Wyłącznie instalacja fotowoltaiczna off-grid działa kiedy nie ma prądu. Te rodzaj urządzenia jest niezależny od sieci i pobiera energię z akumulatorów.

Prognozy sprawnego działania paneli fotowoltaicznych są bardzo optymistyczne, bo się gają nawet 25 lat, a w niektórych przypadkach nawet 40! Oczywiście wszystko zależy od systematycznego serwisowania i okresowych przeglądów, które w porę wyklucza niebezpieczeństwo powstania usterki.

Obecnie średnia gwarancja na panele zwykle wynosi 10-15 lat.Ten segment technologiczny stale się rozwija i może nas pozytywnie zaskoczyć w kolejnych kilku latach.

Licznik dwukierunkowy jest w zasadzie bardzo podobny do standardowego licznika poboru energii, z ta różnicą, że może on wykonywać pomiar w obu kierunkach. Podaje on wartości z obu tych kierunków niezależnie, aby umożliwić tak zwane bilansowanie zużycia. Jest to niezbędna wiedza dla operatora, który dzięki temu wie na jaka kwotę wystawić prosumentowi rachunek.

Standardowo za każdy 1 kWh energii, wprowadzony do sieci, Prosument pobrać może 0,8 lub 0,7 kWh energii z sieci za darmo. Kluczowym czynnikiem jest tu jak zwykle mocy przydomowej instalacji OZE.

Wskaźniki odczytujemy na wyświetlaczu z wartościami tak zwanych rejestrów. Są to wartości w pamięci licznika, w których zapisują się różne istotne parametry, związane głównie z poborem prądu. Rejestry są opisywane tak zwanymi kodami OBIS. Określane są one normą EN 13757.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami. Eksperci z Eco4planet sa do Twojej dyspozycji.

Sama instalacja to już jeden z ostatnich etapów realizacji całej inwestycji. Kiedy mamy już gotowy projekt wykonany na podstawie wszelkich niezbędnych obliczeń. montaż paneli fotowoltaicznych zajmie 1-2 dni robocze, w wypadku domu jednorodzinnego.

Pamiętaj, że także pogoda ma tutaj znaczenie. Jeśli aura sprzyja, cała procedura przebiega zdecydowanie szybciej.

Słońce to niewyczerpalne źródło energii, z którego możesz korzystać bezterminowo. Prawidłowo dobrane panele fotowoltaiczne pozwolą Ci wytwarzać zieloną energię i zdecydowanie zredukują Twoje rachunki za prąd.

Korzystanie z urządzeń OZE jest w pełni bezpieczne dla środowiska ekologicznego i dla człowieka. Panele nie emitują też hałasu i są praktycznie bezobsługowe, z co najważniejsze  nie powodują szkodliwych emisji do atmosfery.  Ich maksymalna wydajność to ok. 30 lat, a koszty eksploatacji są dość niskie. Są to kluczowe argumenty przemawiające za inwestycją w PV.

Użytkowanie instalacji OZE nie zagraża w żaden sposób środowisku ekologicznemu, a innowacyjna technologia, która stale jest usprawniana, coraz bardziej wpływają korzystnie na klimat.

Optymalizator paneli fotowoltaicznych to niewielka skrzyneczka wyposażona w układy elektroniczne.  Reguluje on parametry prądu generowanego przez dany moduł fotowoltaiczny, w taki sposób, by nie hamował on innych przy pracy. Nie jest to jednak samodzielne urządzenie tak jak np. mikroinwerter. Optymalizator współpracuje z inwerterem i to musi zostać uwzględnione podczas projektowania instalacji fotowoltaicznej. Optymalizatory różnych producentów, będą wykorzystywać inne rozwiązania.

Elementy te mają za zadanie wspierać działanie modułu PVw przypadku pojawienia się cienia i zapewnić mu maksymalną moc – uniezależniając go od pozostałych modułów z danego szeregu

Zarówno fotowoltaika, jak i kolektory słoneczne wykorzystują energię solarną, ale różnią się pod wieloma względami, głównie zasadą działania i samą budową. Ponadto panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd, natomiast kolektory słoneczne przetwarzają energię ze słońca na energię cieplną.

Eco4planet serwisuje pompy ciepła i inne urządzenia oraz instalacje dostępne w naszej ofercie. Nasi Klienci mają pewność, że kompleksowo opiekujemy się inwestycją.

Nie tylko diagnozujemy działanie instalacji OZE, sprawdzamy prawidłowy montaż i serwisujemy urządzenia OZE w Twoim domu.

Skontaktuj się z nami i poznaj ofertę Eco4planet. Jesteśmy tu po to, aby Cię wesprzeć w dążeniu do proekologicznych rozwiązań, które uniezależnią Cię od zewnętrznej sieci.

Zapytaj o ofertę dla domu. Bądź niezależny od prądu z sieci!

Skontaktuj się z Eco4planet! Przekonaj się jak zaoszczędzić i cieszyć się komfortem w Twoim domu.

Zapytanie Ofertowe
+48 501 355 350

Zadzwoń i dowiedz się więcej