CZY OPŁACA SIĘ WYMIENIĆ PIEC GAZOWY NA POMPĘ CIEPŁA?

Trend wymiany pieca gazowego na pompę ciepła obserwujemy już od kilku lat. Składa się na to wiele powodów, m.in.: dynamicznie rosnące ceny energii, chęć uniezależnienia się od rosyjskiego gazu ziemnego, potrzeba wprowadzenia proekologicznych rozwiązań w sferze systemów grzewczych, zmiany w przepisach, możliwość dofinansowania swojej inwestycji.

Rozważanie odpowiedniej alternatywy jest zrozumiałe i ekonomicznie uzasadnione, dlatego też wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów zgromadziliśmy istotne dane mogące pomóc w dokonaniu najwłaściwszego wyboru.

Dlaczego pompa ciepła?

Obecnie to bardzo popularne źródło ogrzewania i nic nie zapowiada spadku tej popularności. Szereg zalet jakie charakteryzują te urządzenia to m.in.: łatwy montaż i utrzymanie, praca bezobsługowa, całkowita niezależność od surowców tradycyjnych, proklimatyczna eksploatacja i przede wszystkim oszczędność.

Warto również podkreślić, że inwestycja w pompę ciepła zwraca się w ciągu kolejnych 6 lat. Dobre jakościowo urządzenie jest, co prawda, dużym wydatkiem, jednak przyszły prosument może przy tym liczyć na wsparcie zewnętrzne ze strony programów dotacyjnych.

Do tej pory panuje błędne przekonanie, że na wsparcie finansowe mogą liczyć wyłącznie właściciele gospodarstw domowych, którzy wymieniają swoje „kopciuchy” na proekologiczne źródła ciepła. W tym roku się to zmieniło i dzięki programowi Moje Ciepło, wnioskować o dofinansowanie mogą również właściciele nowych obiektów.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, eksperci z eco4planet udzielą Ci wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Możesz również liczyć na nasze wsparcie w zakresie procedowania Twojego wniosku. Nie czekaj i skontaktuj się z nami.

Czy instalacja pompy ciepła wymaga skomplikowanych prac budowlanych?

Absolutnie nie wymaga! Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj od 2 do 4 dni. Instalacja jest prosta, a pompę można podłączyć do istniejącego już systemu grzewczego.  Co więcej, nie musisz później specjalnie jej pielęgnować, ani stosować skomplikowanych zabiegów w celu jej utrzymania. Dobrej jakości urządzenie wymaga po prostu corocznych przeglądów, jak zresztą każda maszyna. Tym również się zajmiemy za Ciebie.

Inna sytuacja jest z kotłem gazowych, którego montaż wymaga dodatkowych prac. Fachowiec musi wykonać specjalne przyłącze, aby dystrybuować gaz. Niezbędny jest również komin ze specjalnym wkładem. To oznacza nie tylko dodatkowe koszty, ale również większą ingerencje w istniejącą już infrastrukturę. Nie musimy wspominać o mniejszej oszczędności na ogrzewaniu?

Czy pompa ciepła jest urządzeniem bezpiecznym?

Zdecydowanie tak! W przeciwieństwie do urządzeń gazowych, w przypadku pompy ciepła całkowicie niweluje się ryzyko wycieku gazu. Wyeliminowane są również takie zjawiska jak cofanie się spalin czy potencjalny wybuch. Sytuacji, które mogą zagrozić bezpieczeństwu domowników, wskutek awarii czy nieszczelności – tak jak w przypadku kotła gazowego, nie ma.

Pompa ciepła w połączeniu z fotowoltaiką to milowy krok w stronę proklimatycznych nawyków konsumpcyjnych. Z biegiem lat stare kotły zaczną całkowicie znikać z naszych gospodarstw ustępując miejsca bezpiecznych i ekologicznym urządzeniom, dzięki którym czerpanie energii z tradycyjnych surowców nie będzie konieczne. Redukcja stałych opłat za prąd będzie ulga dla coraz większej ilości domów.

Na pytanie, czy opłaca się wymienić piec gazowy na pompę ciepła, odpowiadamy: tak! Jeśli chcesz poznać więcej argumentów przemawiających za takim rozwiązaniem, napisz do nas.

Nowości z branży

Kontakt

TELEFON KONTAKTOWY

+48 501 355 350

BIURO

kontakt@eco4planet.eu
bok@eco4planet.eu

Siedziba główna

ul. Cybernetyki 19A,
02-677 Warszawa

ODDZIAŁ LUBLIN

ul. Nałęczowska 36C,
Lublin 20-400

ODDZIAŁ SUWAŁKI

ul. Chłodna 6
Suwałki 16-400


This will close in 0 seconds