JAK DOBRAĆ MOC POMPY CIEPŁA?

Moc grzewcza to kluczowy czynnik przy prawidłowym doborze instalacji bazującej na pompie ciepła. Nie wszyscy jednak wiedzą w jaki sposób właściwie ja dobrać i obliczyć.

Pompa ciepła pozyskuje energię z najbliższego otoczenia, a następnie transferuje ją do dedykowanego obiektu, aby zapewnić mu ogrzewanie i ewentualnie wodę użytkową. Jej zadaniem jest pozyskiwanie ciepła z otoczenia i transferowanie go do obiektu w myśl innowacyjnej ekologicznej technologii. Działanie urządzenia przebiega w sposób bezobsługowy i automatyczny.

Nowoczesna technologia OZE posiada wiele zalet przemawiających za ich montażem. Właściwy dobór parametrów jest jednak kluczem dla pewności, że zostanie właściwie wykorzystana.

Koszty tej inwestycji można zdecydowanie obniżyć poprzez subsydia państwowe.

Moc grzewcza budynku – jaka jest wymagana?

Podstawowym parametrem obiektu jest moc grzewcza. Każdy budynek ma własne zapotrzebowanie, a niewłaściwie dobrane wartości mogą skutkować obniżeniem wydajności i znacznym powiększeniem kosztów eksploatacji. Nowoczesne budownictwo spełnia aktualne normy o wiele lepiej niż te starsza, to oczywiste. Niemniej, po uwagę należy również wziąć jakość materiałów budowlanych, z jakich tworzone są budynki. Pod tym kątem jest jeszcze wiele do zrobienia, albowiem nie zawsze ilość przeradza się w jakość.

Moc adekwatna do powierzchni, w wielu przypadkach nie jest w stanie sprostać zadaniom fizyki i wówczas stanowi ogromny problem dla użytkowników. Aby ją określić należy pomnożyć powierzchnię nieruchomości przez jej zapotrzebowanie cieplne. Rezultatem jest liczba watów, jaką osiąga pompa cieplna, aby utrzymać optymalną temperaturę we wnętrzach.